Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan ve Yönetim Kurulu üyeleri, dün Bartın'a geldi. Bartın Valisi İsa Küçük, Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan ve yönetim kurulu üyelerine Amasra'da yemek verirken, salatası ile ünlü Amasra'da restoranda sunulan salatanın üzerine sebzelerle derneğin isminin yazılması dikkat çekti.

Bugün de Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan ve dernek yöneticileri, Vali İsa Küçük'ü makamında ziyaret etti. Vali İsa Küçük ve Nesrin Ercan, Bartın Valiliği'nce tahsis edilen Kaffar Mahallesi'nde bulunan araziye kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklar için inşa edilecek Sevgi Evleri'nin yapımı için hazırlanan protokole imza attı. 2 katlı olacak Sevgi Evleri, 2 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Vali İsa Küçük, projenin 3 ay içerisinde tamamlanacağını belirterek, "Türkiye'nin değişik illerinde korunmaya ihtiyaç duyan çocuklara kalplerini açan, sevgilerini veren Minik Kalplerle El Ele Derneği Başkanı Nesrin Ercan ve yönetim kurulu aramızda. Anneler ve babalar, çocuklar hiç üzülmemeli, herhangi bir sorunla karşılaşmış, devlet korumasına muhtaç çocuklarımız için çarpan kalpler bugün buradalar. İlimizde daha önceden planlanan bir sevgi evi yapma projesi vardı. Valiliğimiz, Bakanlığımız ve Minik Kalplerle El Ele Derneği'nin ortaklaşa gerçekleştireceği projenin ilk adımını atıyoruz. Sadece Bartın değil, tüm Türkiye için ihtiyaç olan bir proje. Korumaya muhtaç çocuklarımızın kalacağı bu sevgi evinde çocuklarımızın rehabilitasyonu da yapılacak. Proje 3 ay içersinde bitirilerek, minik kalpleri ağırlamaya başlayacak" dedi.

Nesrin Ercan, megastar Tarkan'ın İstanbul'da verdiği konserin gelirinin Bartın'da yapılacak Sevgi Evleri'nin yapımında kullanılacağını, ayrıca binanın yapımına katkı sağlayacak olan Çebi ailesine, Ali Ağaoğlu'na ve Mahsun Kırmızıgül'e, ayrıca Vali İsa Küçük'e teşekkür etti. Bartın'da 23'üncü Sevgi Evleri'nin inşa edileceğini açıklayan Nesrin Ercan, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin geleceği için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Şansları ile doğmayan çocuklarımız var. Aslında dünyaya gelen her çocuk dünyaya gelirken bir anne ve bir baba sevgisini hak ederek geliyor. Çocuklarımız ya doğarken ya da doğduktan sonra bu haklarından mahrum kalıyorlar. Mika-Der'in amacı geçmişlerini değiştiremediğimiz, acılarını dindiremediğimiz bu çocukların bugünlerini daha yaşanabilir kılmak ve onları yarınlara hazırlamak. Onlar Türkiyemizin geleceğinde var olacak çocuklar. Onların içindeki öfkeyi dindiremez, mahrum oldukları sevgiyi veremezsek, Türkiye'nin geleceği için de iyi aileler beklemek şansı olmaz. Önemli olan çocuklarımızı daha gururlu, daha bilinçli, özgüveni sağlam olarak yürüyecekleri bu yolu aydınlatmamız."

Protokolün imzalanmasının ardından Vali İsa Küçük, Nesrin Ercan'a teşekkür plaketi verdi.HT(MÇ/SS)