MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'li Serik Belediyesi'nce yaptırılacak Atatürk Kültür Merkezi ve belediye hizmet binasının temel atma töreninden sonra Kemer İlçesi'ne geçti. Göynük Beldesi'nde partililer tarafından karşılanan Bahçeli, konvoy eşliğinde Kemer'e gitti.

MHP Kemer İlçe Başkanlığı'nın yeni binasının açılışını yapan Bahçeli, daha sonra Kemer Belediyesi'ne geçerek, Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül'ü ziyaret etti. Belediye Başkanı Gül'ün Kemer'in altın anahtarını takdim ettiği Bahçeli, daha sonra Belediye önünde hazırlanan kürsüden vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, değişik ülkelerden gelen ziyaretçileri ağırlayan Kemer'in gün geçtikçe bulunduğu yerlerden daha da yukarılara çıktığını belirterek, çalışmalarından ötürü MHP'li Belediye Başkanı Mustafa Gül'ü kutladı.

Kemer'in Türk turizminin marka ismi olduğuna değinen Bahçeli, şöyle konuştu: "Kumuyla, deniziyle, misafirperverliğiyle ikram ve hizmetleriyle Türk milletinin en iyi temsil edildiği yerlerden birisi kuşkusuz Kemer'dir. Kemer'de sıkılacak samimi bir elin mutlaka karşılığı olacaktır. Kemer'de gösterilecek yakınlığın, Danimarka'dan, Hollanda'dan, Almanya'dan mutlaka cevabı görülecektir. Böylesi güzide vatan beldeleri kültür ve medeniyetlerin kesiştiği kavşak noktasıdır."

MHP Lideri Bahçeli daha sonra Arslanbucak Mahallesi'ndeki Mustafa Minta Parkı'nın açılışını, Arslanbucak Tepe Park'ın temel atma törenini ardından Kemer Belediyesi Taş Fabrikası'nın açılışını yaptı. Bahçeli, parkta bulunan çocuklarla da yakından ilgilendi. Bahçeli'nin parktan geçtiği sırada bacak bacak üzerine atan bir gencin yanından Bahçeli geçerken istifini bozmaması üzerine, korumaları çevredekilere, gencin kim olduğunu sordu ve gencin akli dengesinin yerinde olmadığı yanıtını aldı.

Daha sonra Gökkuşağı Vakfı'nın kermesini de ziyaret eden Bahçeli, Kemer ilçe merkezinde trafiğe kapalı olan Liman Caddesi'nden esnafı selamlayarak konaklayacağı Türkiz Otel'e geçti. MHP Genel Başkanı Bahçeli, yarın saat 13.00'de partisinin Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.SY (SU/RT)