Şişli 19 Mayıs mahallesinde bulunan bir site içerisinde faaliyet gösteren bir mankenlik ajansında yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine Ahlak-Kumar Büro Amirliği’nce çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmanın ardından bugün akşam üzere söz konusu mankenlik ajansına baskın düzenlendi. Mankenlik ajansı sahibi Ahmet S.A. gözaltına alınırken zorla fuhuş yaptırıldığı ileri sürülen Ukrayna uyruklu Oksana S., Anita M., Katarina G. ile Rus uyruklu Natali K. de ifade işlemleri için emniyete getirildi.

Zührevi hastalıklar hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 4 kadının daha sonra ifadeleri alındı. Kadınların ifadelerinde fuhuş yapmadıklarını sadece mankenlik yaptıklarını söyledikleri öğrenildi. Türkiye’de kaçak olarak bulundukları ve çalışma izinleri bulunmadığı anlaşılan kadınlar sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şubesine gönderilecekler


Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri süren mankenlik ajansı sahibi Ahmet S.A. ’nin ise yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.