Kocaeli'nde 2009 yerel seçimleri öncesi kapatılarak yeni kurulan mahalleye dönüştürülen Yuvacık Beldesi'nin eski Belediye Başkanı Hikmet Karaaslan'ın oğlu olan 21 yaşındaki Fatih Karaaslan'ın, Fatih Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü birinci sınıf öğrencisi iken Ocak ayında uzun zamandır sevdiği Esra Çelik ile nişanlandığı ve evlenmek için okulunu bırakarak Ağustos ayında da askere gittiği öğrenildi.

Acı haberle gözyaşlarına boğulan baba Hikmet Karaaslan, "Takdir Allah'ın. Üniversiteyi bıraktı. İllaki askere gideceğim dedi. Bu isteğinden belki vazgeçer diye, çok uğraştık. Demek ki oradan bizim bilmediğimiz bir davet varmış. Şehit haberini alınca hepimiz yıkıldık" dedi.

Bilecik'te acemi eğitimini gördükten sonra babası Hikmet Karaaslan'ın da izlediği törenin ardından Kütahya İl Jandarma Komutanlığı'na dağıtım olduğu belirlenen şehit er Fatih Karaaslan'ı babasının en son geçen hafta Çarşamba günü ziyarete gittiği de öğrenildi.

Fatih Karaarslan'ın cenazesinin yarın Yuvacık Merkez Camii'nde öğle namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.MB(MB/AAA)