Karadeniz gezisi kapsamında bugün akşam saatlerinde Ordu'ya gelen KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, Ordu Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti. Karadeniz'in kendileri için anlamlı bir bölge olduğuna ifade eden Bakan Tatar, "Çünkü KKTC'de 1974'ten sonra oraya giden yerleşen ve orada bizimle birlikte kaynaşan 20 binin üzerinde Karadenizli var. Dolayısıyla KKTC'den hepsinin sizlere selamlarını getirdim. Gerçekten bugün Ordu'ya gelmem orada da ses getirmiştir. Çok sayıda Karadeniz kökenli kardeşlerimiz beni aramış ve Ordu'ya gelmemden duydukları büyük onuru ifade etmiştir" dedi.

KKTC'de hep Türkiye sevgisiyle büyüdüklerinide ifade eden Bakan Tatar, "Türkiye sevgisiyle yaşıyoruz ve Türkiye'deki gelişmeleri büyük bir memnuniyetle izliyoruz. Bugün Ordu'ya daha yeni geldim ama Ordu'nun sürekli gelişme içerisinde olduğunu gördüm. Buda beni çok mutlu etmiştir. Bizim turizmimizde çok gelişiyor. Uçak seferlerinin artması ulaşımın daha kolay hale gelmesi her yerden Türkiye'den de KKTC'ye çok sayıda turistin geldiğini ve bu önemli sektörün KKTC'de süratla geliştiğini sizlerle paylaşmak istiyorum" diye konuştu.

Vali Orhan Düzgün ise Ordu ile ilgili Bakan Tatar'a kısa bir brifing vererek ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Vali Orhan Düzgün Bakan Tatar'a ziyareti anısına bir vazo hediye ederken, Tatar'da Vali Düzgün'e KKTC Bayrağı verdi.NK (MS/AK)