Endürlük yolu üzerindeki Doru Binicilik Tesisleri’nde başlayan yarışma öncesi biniciler, atlarını ısıtıp, tansiyonlarını ölçtürerek yarışa hazırladı. Büyüklerin yanı sıra küçüklerin de ilgi gösterdiği yarış öncesi hakemlerin kontrollerinden sonra atlar yerlerini aldı. Verilen işaretle yarış başlarken, kondisyon ve dayanıklılığın test edildiği kupada biniciler 3 ayrı kategoride mücadele etti. Toplam 3 tur süren yarışmanın ardından yapılan kupa törenine, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Türkiye Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Ali Küçük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen, binicilik sporuna gönül verenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Binicilik Federasyonu Genel Sekreteri Ali Küçük, atlı dayanıklılık sporunu daha çok sevdirmek ve geliştirmek istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmada 80 kilometre kategorisinde 'Toros' adlı atıyla birinci olan Sıtkı Doğuşkan’a kupasını Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç verdi. 60 kilometre kategorisinde 'Yıldız' adlı atıyla birinci olan Kadir Baştuğ’a ödülünü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, 40 kilometre kategorisinde 'Şekerim' adlı atıyla birinci olan Erkan Demir’e ödülünü ise Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım verdi. Yarışmacılar, hazırlanan parkur nedeniyle Talas Belediyesi’ne teşekkür ederken, Türkiye Kupası’nın Kayseri ayağı başarıyla tamamlanmış oldu.VD(OE/SS)