Accept-Fitness-Center'de “Beauty By Demi” adlı güzellik salonu ve “Breaker Tattoo” dövme stüdyosunun açılışına çok sayıda davetli katıldı.

Bakım çok önemli

Güzel olmak ve güzelliği korumak için bakımın büyük önem taşıdığını belirten Demet Krupp, “Bakımlı olmak ve güzel görünmek için dikkat etmek lazım. Cilt bakımı her insan için önemlidir. Bazı ciltler kuru, yağlı olabilir ama doğru bakım yapıldığında güzellikle birlikte kişinin cildi de rahat eder. Bazıların ciltleri çok hassastır bu noktaları iyi bilmek ve doğru bakım yapmak lazım. Ayrıca cildi soğuktan ve aşırı güneşten korumak lazım” dedi.

Kalıcı makyaj

Özellikle çoğu kişi kalıcı makyajı tavsiye ettiğini belirten Demet Krupp, “En son modern teknikle ben özellikle yüzde ve ciltte oluşan lekeleri yok etme, kalıcı dudak makyajı yine kalıcı kıl tekniği denilen tek tek kaş yapma, kalıcı kaç yapıyorum. Bunun yanı sıra yine çok tercih edilen kiprikleri yukarı doğru kaldırma tekniği, gözün daha belirgin olması için uyguluyorum. Güzelliğin vaz geçilmezi yüze make-up, göz altlarında oluşan çizgileri yok etme gibi çok çeşit güzellik uygulamaları müşterilerime sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Dövme bir sanattır

Mersin'de uzun yıllar dövme stüdyosu işlettiğini söyleyen Erol Yılmaz, “Yaklaşık iki yıldır Hamburg'da yaşıyorum ve mesleğimi burada sürdürüyorum. Eşimle birlikte işletmemizi açtık eşim insanları güzelleştiriyor bende renklendiriyorum. Dövme önemli bir sanattır. Herkese yaptırılmaz mutlaka mesleğinden anlayan usta biri olmalıdır. Çünkü ciltle ilgilidir. Özellikle bayanların çoğu daha küçük ama ilgi çekecek dövmeler yaptırıyor. Örneğim çocuklarının isimlerinin baş harfini, çiçek veya boğazına sırtına değişik motifler. Erkekler kaplan, aslan gibi büyük motifler tercih ediyorlar. Dövme motifleri de modaya göre deşiyor” dedi.

Eski dövme üzerine yapılır

Daha önce dövme yaptırmış ve bunu değiştirmek isteyen kişilerin olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Örneğin koluna yıllar önce büyük bir çiçek yaptıran ve zamanla bunu istemeyen kişiler var. Bu durumda eski dövmenin üzerine farklı bir motif yapmak değişik renklerle mümkündür. İsteyenlere önce gerekli bilgileri veriyorum ve karar müşterinin tabii ki. Yıllar öncesi gibi aşırı ağrı falan olmuyor. Bu alanda da modern teknikleri kullanıyorum” dedi.

Güzellik bakımı ve dövme yaptırmak ve geniş bilgi yada randevu almak isteyenler 0176-80687964 nolu telefonu arayabilirler.

Emine SONUGÜR / HAMBURG