Bugün saat 02.30 sıralarında, CHP'li Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve eşi Nilüfer İnce, 650 Sokak'taki villalarında uyurlarken, kimliği belirsiz bir hırsız, pencereyi zorlayarak içeri girdi. Başkan İnce'nin eşi Nilüfer İnce'nin, duyduğu ses üzerine uyanıp "Hırsız var" demesi üzerine, şüpheli kaçtı. Haber verilmesiyle kısa sürede Başkan İnce'nin villasına giden Balçova Asayiş Ekipleri, çevrede geniş çaplı bir arama başlattı, evde parmak izi çalışması yaptı.

ZEYTİNLİK VE MEZARLIK ARANDI

Çevrede bulunan zeytin bahçesi ve mezarlık didik didik aranırken, bir sonuç alınamadı. Evdeki ilk incelemede 800 lira para, Başkan İnce'nin eşi Nilüfer İnce ile kayınvalidesi Gönül Çamtepe'nin çantaları, ayrıca belediye ile ilgili evrakların da bulunduğu bir çantanın çalındığı anlaşıldı.

ALARM SİSTEMİ ARIZALANMIŞ

Hırsızlığın şokunu yaşayan Başkan Mustafa İnce, iki yıldır aralıksız kurduğu alarm sisteminin geçen cumartesi günü arızalandığını belirtti. Başkan İnce, "Kimsenin başına gelmesini istemem. Güzelbahçe gibi güvenli bir ilçede bu tarz bir olayın yaşanması üzücü. Benim yüksek duvarlı ve güvenlik sitemi olan evime girdiler. Ben en çok ilçede oturan vatandaşlarımız için endişe ediyorum. Polis ekipleri, olayı haber vermemiz üzerine çok kısa sürede buraya geldiler ve araştırmaya başladılar. Onlara da teşekkür ediyorum" dedi.

Eşgal doğrultusunda araştırma yapan polisin, hırsızı yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.YY(AÖ/AK)