Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu bugünkü yazısında kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hâkim-savcı kartlarıyla gezen eski hükümlü Doğan Çelik'in AKP'den milletvekili aday adayı olmasını kaleme almıştı.

Terkoğlu'nun bu sabah 04.00'da yayına giren yazıya üzerinden 12 saat geçmeden Ankara 7. Sulh Ceza Hakimliği erişim engeli getirdi.

Lafontaine: “Bu savaşın tek suçlusu Putin değildir” Lafontaine: “Bu savaşın tek suçlusu Putin değildir”

Terkoğlu, "Sonunda, bir zamanların Şükrettin Çelik’i, kimilerine göre 'modern Sülün Osman'ı kendisini MİT’çi olarak tanıtan, sahte hâkim-savcı kartlarıyla gezen, kendi ifadesine göre 'Yargıda Birlik finansörü', adliyede dava dosyalarını çözen, bu yüzden rüşvet ve dolandırıcılıktan yargılanan, eski hükümlü Doğan Çelik, AKP Milletvekili aday adayı olarak karşımızda" diye ya

Terkoğlu, Çelik’in FETÖ şüphelisi bir hakim tarafından yargılandığını ve tahliye edildiğini belirterek yazısında şu ifadelere yer vermişti:

“Sanki bir el devreye girdi. Soruşturma savcısı tatildeyken, Doğan Çelik’in tutukluluğunun 11. gününde, avukatı yarım sayfalık tahliye dilekçesi verdi. Sulh Ceza Hâkimi Eren Şen, Çelik’i jet hızıyla tahliye etti. Hakim Şen’in adı da tartışmalıydı. Askeri yargı kökenli Şen de FETÖ şüphelisiydi. 15 Temmuz’dan sonra hakkında yakalama kararı verilmişti. MİT, Şen hakkında, FETÖ bağlantılı olduğuna dair rapor hazırlamıştı. Şen’in örgütün ankesörlü aramalarına takıldığı anlatılmış, Şen’den sorumlu mahrem imamın adı bile verilmişti. Ancak Şen hakkında takipsizlik verilmekle kalmadı. Görevine devam etti. Çelik’in tahliyesinden 6 ay sonra, görev yeri değiştirilerek ağır ceza mahkemesine atandı. Zira bu süreçte adı Bataklık operasyonundaki bir başka hikayede de geçmişti.”