Öne Çıkanlar - ile yaşındaki ve için

Açık öğretim lise ve ortaokulu Batı Avrupa kayıtları başladı

Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Lisesi Programları çeşitli nedenlerle öğrenimlerini yarıda bırakmak zorunda kalmış, kişilerin yarıda bıraktıkları öğrenimlerini tamamlama ve bir üst okula gitme olanağı sağlıyor.

Programa kayıt başvurusunda bulunmak  isteyen adayların kayıt için gereken belgeleri 02 Ekim 2015 günü mesai saati sonuna kadar Anadolu Üniversitesi'nin Köln’de bulunan Batı Avrupa Bürosuna göndermeleri veya elden teslim etmeleri gerekmektedir,

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ’NE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Batı Avrupa / EFTA ülkelerinde yerleşik veya en az altı ay süreli geçerli oturma iznine sahip olmaları koşuluyla Türkiye’de ortaokulu/ilköğretim okulunu bitirmiş olanlar, Türkiye’ de genel lise, meslek lisesi veya dengi bir okula devam ederken tasdikname alıp ayrılanlar ile yurtdışında öğrenim görüp denklik yaptırmış ve denklik sonucu lise mezunu olmadığı anlaşılan adaylar başvurabileceklerdir.

Açık Öğretim Lisesi  Batı Avrupa Programına kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının 2015-2016 öğretim yılı için yeni kayıt başvuruları online ortamda www.anadolu-uni.de web sayfası üzerinden alınacaktır. Öğrenci adaylarının Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programına yeni kayıt başvurusu yapabilmesi için  www.anadolu-uni.de web sayfasında yer alan yeni kayıt linkine tıklayarak başvuru ile ilgili açıklamaları dikkatle okuduktan sonra istenilen işlemleri yapmaları gerekecektir.

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU’NA KİMLER BAŞVURABİLİR?

2015-2016 öğretim yılı  için Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programına yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adaylarının Batı Avrupa / EFTA ülkelerinde; yerleşik veya en az altı ay süreli geçerli oturma iznine sahip olmaları koşuluyla; İlkokul Diploması, İkinci Kademe Okur Yazarlık Belgesi’nin aslı veya, Öğrenimlerini yurtdışında gören öğrenci adayları, öğrenimlerinin Türkiye’ deki İlköğretim veya ortaokulunun 5., 6., 7. veya 8. sınıfına  denk olduğunu gösteren denklik belgesi ile, Ortaokulun 1., 2. ve 3. sınıflarında öğrenciyken okuldan ayrılanlar, İlköğretim okullarının veya ortaokulunun 5.,  6., 7. ve 8. sınıflarından ayrılanlar okuldan ayrılırken aldıkları öğrenim belgesi olanlar  başvuruda bulanabilir.

Ortaokul öğrenci adaylarının Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programına yeni kayıt başvurusu yapabilmesi için  Anadolu Üniversitesi’nin Batı Avrupa Bürosunun lise@anadolu-uni.de adresine yazılı başvuruda bulunup kayıt başvuru kılavuzu ve başvuru formu isteğinde bulunması gerekmektedir.

Açık Öğretim Ortaokulu Batı Avrupa Programlarına 2015-2016 öğretim yılı için kayıt başvurusu yapmak isteyen öğrenci adaylarının 02 Ekim 2015 günü mesai bitimine kadar istenen belgeleri usulüne uygun ve eksiksiz olarak bir zarf içinde; Anadolu Üniversitesi’nin Köln’deki Batı Avrupa Bürosuna postayla göndermesi ya da şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

SON BAŞVURU TARİHİ 02 EKİM 2015

Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programlarına 2015-2016 öğretim yılı için kayıt başvurusu yapmak isteyen öğrenci adaylarının; www.anadolu-uni.de adresi üzerinde yer alan açıklamaları okuyup, yine aynı sayfa üzerindeki linkten online olarak başvurularını gerçekleştirip 02 Ekim 2015 günü mesai bitimine kadar istenen belgeleri usulüne uygun ve eksiksiz olarak bir zarf içinde; Anadolu Üniversitesi’nin Köln’deki Batı Avrupa Bürosuna postayla göndermesi ya da şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

AÇIK LİSE ÖĞRENCİ ADAYLARINA ÖNEMLİ HATIRLATMA

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Program Görevlisi Semra Önder kayıtlar hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Kimi öğrenci adayları internet üzerinden online otomasyona bilgilerini girip, formu oluşturmalarına rağmen gereken belgeleri Büromuza göndermemektedir.  Çünkü bazı adaylar ''bilgileri  internete girdik. onayladık  artık kaydımız yapıldı'' diye düşünmektedir. Büromuza gelen birçok telefonda yaptığımız görüşmede birçok adayın bu hataya düştüğünü görmekteyiz. Öğrenci adaylarına kayıt başvurusu süresi uzatılmayacağı için tekrar hatırlatmak isteriz ki; internet başvurunuzu yaptıktan sonra oluşan formu okuyunuz. üzerindeki bilgiler doğru ise çıktısını alınız ve imzalayınız. Bunun ekine yine otomasyonda verilen bilgilere göre gereken belgeleri (öğretim belgesi, öğretim gideri ve benzeri) ekleyiniz ve Köln’deki Batı Avrupa Bürosu’na postalayınız. Eğer Köln ve civarında yerleşik iseniz, belgelerinizi büromuza elden de getirebilirsiniz.”

Öğrenci adaylarının kendilerine çeşitli yollardan ulaşabileceklerini de hatırlatan Semra Önder “Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi İşbirliğinde yürütülen programlar ile yaşı, mesleği ve uyruğu fark etmeksizin Türkçe bilen ve eğitim düzeyini belgeleyen herkes evinden ve işinden ayrılmadan kendine ve geleceğine yatırım yapabilir.  Kayıtlar hakkında hafta içi 14.00-17.00 saatleri arasında 0049 221 511 047 nolu telefon üzerinden veya  lise@anadolu-uni.de e-posta adresine mektup yazarak sorulacak sorulara en kısa sürede cevap verilmektedir” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner67

banner68

banner69

banner71

banner84

banner62

banner85

banner73

banner57

banner11

banner56

banner51

banner58

banner61

banner82

banner27

banner12

banner81