Piyasalar koronavirüsün etkilerini izlerken dolar/TL güne 6.15 seviyesine yakın başladı. Gözler Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz kararı özet metninde olacak.

Koronavirüs salgınının etkileri ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası(TCMB) faiz toplantısı tutanaklarının izleneceği, veri bakımından sakin geçecek yeni güne Dolar/TL 6,15 seviyesinden başladı.

Dolar Alış: 6,1480 Dolar Satış:6,1522

Euro Alış: 6,6836 Euro Satış:6,6897

TCMB, 19 Şubat tarihli Para Politikası Kurulu(PPK) toplantı özetini yayınlayacak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, “Enflasyonun bir süre için mevcut seviyelerde yatay seyrettikten sonra yıl sonu tahminimize doğru kademeli olarak gerileyeceğini öngörüyoruz” dedi.

Koronavirüsü salgınının Çin´in dışında birçok ülkeye sıçraması nedeniyle küresel ekonomik büyümeye etki edebileceği endişesi ile yatırımcılar altına yöneldi ancak dün aşı bulunduğuna dair iddiaların ortaya çıkmasıyla altın küresel piyasalarda bir miktar geriledi. Çeyrek ve gram altın fiyatları uzun zamandır olmadığı kadar yüksek seviyelerde seyrediyor. İşte altın fiyatlarında güncel durum…

ALTIN FİYATLARI 26 ŞUBAT

Çeyrek altın: 531,36 Lira

Dünyada gelir eşitsizliği: Milyoner sayısı yüzde 9 arttı Dünyada gelir eşitsizliği: Milyoner sayısı yüzde 9 arttı

Yarım altın: 1.062,72 Lira

Gram altın: 324,34 Lira

Cumhuriyet altını: 2.194,00 Lira