30 yıllık meslek hayatına çok sayıda ödüllü haber sığdıran adliye ve polis muhabiri Nurettin Kurt yaşamını yitirdi. Hürriyet gazetesinin deneyimli muhabiri Nurettin Kurt “mecburen emekli” olmuştu.

Diyanet İşleri Başkanı'nın makam aracı tartışmasında "MAKAM ARACI 1 MİLYON TL" başlıklı haberinden bir süre sonra Hürriyet'ten kovulan gazeteci Kurt, Ali Erbaş'ın "Araba almaktan korkuyoruz" sözlerine ''Ben kovuldum artık alabilirsin'' yanıtını vermişti.

Kurt sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 30 yıllık meslek hayatında aldığı ödülleri ve hakkında verilen hapis cezalarını aktarmıştı.

Kurt şunları belirtmişti:

“30 yıllık meslek hayatım da Sedat Simavi (2008) başta olmak üzere Avrupa Birliği araştırmacı gazetecilik ödülü(2014), 7 defa Gazeteci Barış Selçuk ödülü İki kez Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ödülü, TGC Başarı ödülü ve onlarca benzer ödüle layık görüldüm. Sadece gazetecilik yaptığım için üç kez (gizliliği ihlal suçundan toplam 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldım) bunlar benim şeref madalyalarımdır tekrar Dünya ya gelsem yine aynı mesleği yaparım. Paylaşmak zorunda kaldım, sağlıcakla nice güzel günlere görüşmek dileği ile. Tabi ki 27 yıl görev yaptığım Hürriyet Gazetesi’nden mecburen emekli oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler sağlıcakla kalın.”

Ekonomi yetkilisi Reuters'a açıkladı: Enflasyon yüzde 40'a kadar düşecek Ekonomi yetkilisi Reuters'a açıkladı: Enflasyon yüzde 40'a kadar düşecek

Nurettin Kurt, aşağıdaki haberi yaptığı için 30 yıl emek verdiği Hürriyet'ten kovulmuştu.