Öne Çıkanlar - ve ile için Sonra

Hamburg Türk Basın Birliği'nde Nöbet Değişikliği

 Mustafa Akpolat

HAMBURG TÜRK BASIN BİRLİĞİ GENÇLEŞTİSaat 11'de kahvaltı ile başlayan toplantı, belirlenen gündem maddeleri sonrası saat 12:00'den 15:00'e kadar devam etti. Divan Başkanlığına Süleyman Kayhan, başkan yardımcılığına Ali Akdemir ve yazmanlığına Fehime Şahin’inin seçilmesinden sonra, hayatını kaybeden basın emekçileri için bir dakikalık saygı duruşuyla devam etti.HTBB Başkanı Hüseyin Dörtyol'un faaliyet raporunu okumasından sonra, mali rapor ve denetleme kurulunun raporu okundu. Tüzükte yapılmak istenen bazı maddelerin değiştirilmesi önerisi tartışılarak değişiklikler yapıldı. Hangi üyelerin oy hakkı olduğunun belirlenmesinde, kimi zaman tansiyonun yükseldiği ve tartışmaların yaşandığı genel kurulda, Dernek Başkan'ı seçimi gerçekleştirildi. 

BASIN MENSUPLARINA SERT TUTUM TARTIŞMASI GERGİNLİK YARATTI


6 Nisan pazar günü 3'üncü Olağan Genel Kurul'u yapılan Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB) toplantısında, HADD Başkanı Coşkun Coştur'a yapılan eleştiri, salonda tartışma yarattı. Basın mensuplarına şık olmayan davranışlarıyla tanımlanan Coştur'un, kendisini eleştiren gazetecilerin "özür dilemelerini" istemesi hayretle karşılanarak, tepki topladı.Çoştur'un HTBB'ye üyeliği konusunda Yönetim Kurulu'nun net bir kararı almaması sonuca bağlanamadı, denetleme kurulu üyesi Adil Yiğit söz alarak "darbeci bir mantıkla kimsenin Basın Birliği'ni yönetmeye kalkışmasına izin vermeyeceklerini ve HTBB'nin 'objektif ve şeffaf ol' anlayışıyla faaliyetlerine devam etmesi gerektiğini" savundu. Bunun üzerine Coştur, toplantının sonunu beklemeden salondan ayrıldı... 
 ERDAL ALTUNTAŞ BAŞKAN, ADİL YİĞİT BAŞKAN YARDIMCISIHTBB'nin kuruluşundan bugüne dört Başkanı, Mehmet Atak, Erdal Altuntaş, İkbal Özakıncı ve Hüseyin Dörtyol birarada.Önerilen adayların belirlenmesinden sonra, tek aday üzerinde anlaşılarak, Erdal Altuntaş yeni başkan olarak seçilirken, başkan yardımcılığına da oybirliği ile Adil Yiğit seçildi. 
Yapılan gizli oylama ile yönetim kurulunun 3 asil 2 yedek üyesi de seçildi. 

HTBB'nın en genç Başkanı olarak seçilen Erdal Altuntaş'ı Divan Başkanı Süleyman Kayhan kutlarken.YENİ YÖNETİMDE ÜÇ KADIN ÜYEYönetim kurulu üyeliklerine, Nebahat Uzun, Süheyla Kaplan, Ertaş Arçelik, yedek üyeliklere de Sedat Açıkbaş ve İkbal Özakıncı seçildiler. Denetleme kurulu üyeliklerine de, Kadir Taçgın, Ali Akdemir ve Mustafa Akpolat seçildiler. Son gündem maddesi Temenni ve dilekler ile son bulan genel kurulun güzel bir atmosferde bitirilmiş olması, yeni başkan Erdal Altuntaş'ın teşekkür konuşmasıyla son buldu.Foto:Kadir Taçgın

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet atak 8 yıl önce

sayın mustafa akpolat.. bu haberinizde adı geçen coşkun coştur, adil yiğit'in konuşması üzerine değil, üyelik süresinin oy kullanmak için yeterli olmadığı sebebiyle toplantıdan ayrılmıştır. ayrıca da kendisinin üyeliği de 1.1.2014 tarihinden itibaren yönetim kurulu kararı ile kabul edilmiştir. bilginize..

banner67

banner68

banner69

banner71

banner84

banner62

banner85

banner73

banner57

banner11

banner56

banner51

banner58

banner61

banner82

banner27

banner12

banner81