Neslişah Mahallesi'nde geçtiğimiz Cuma gecesi, torbacı denilen uyuşturucu satıcısı iki grup arasında çatışma çıktı. Aynı saatlerde kıraathaneden çıkarak evine giden 23 yaşındaki Özkan Bitirmiş, çatışmanın ortasında kaldı. Bitirmiş'in vücuduna kimin silahından çıktığı belli olmayan kurşunlar isabet etti. Aldığı kaza kurşunuyla yaralanan Bitirmiş, olay yerinde hayatını kaybetti.


Bitirmiş için bugün Neslişah Sultan Mahallesi'ndeki Keçeci Piri Camii'nde cenaze namazı kılındı. Namazın ardından Bitirmiş'in Türk bayrağı sarılı ve üstünde karanfiller bulunan tabutu evinin önüne götürüldü. Evin önünde helallik alınması sırasında izdiham yaşandı. Bitirmiş'in komşuları, arkadaşları herkes gözyaşına boğuldu. Bazı kadınların sinir krizi geçirdiği görüldü. Helallik alınmasının ardından tabut eller üstünde hızlı bir şekilde Bayrampaşa Mezarlığı'na götürüldü. Tekbirler getiren kalabalık, yol boyunca araç trafiğini de durdurdu. Bu sırada bir taksi sürücüsüyle cenaze yakınları arasında gerginlik yaşandı.


Bayrampaşa Mezarlığı'ndaki defin töreninin ardından mahallelerine dönen vatandaşlar, Özkan'ın ölümüne isyan etti. Neslişah Sultan Mahallesi sakinleri, "Yetkililer, artık mahallemizi görsün. Uyuşturucuyu mahallemizden temizlesinler. Başka Özkanlar ölmesin" dedi.


Mahalleliler adına konuşma yaptığını belirten, Özkan Bitirmiş'in akrabası İbrahim Danacılar, "Köşe başları gayri meşru kişiler tarafından tutulmuş. Bu gruplar arasındaki çatışmada yeğenimizi kaybettik. Burada bir güvenlik zafiyeti var. Hükümet yetkililerinden bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz. Bugün 23 yaşındaki bir genç öldü, yarın beş yaşında bir çocuğu da kaybedebiliriz" diye konuştu.


EE (MK) (FOTOĞRAF)