RTÜK'ün başvurusu üzerine #ÖZGÜRÜZ Radyo ve "ozguruz20.org"a erişim engeli getirildi. Can Dündar, "ozguruz21.org"u duyurdu.

Almanya'da ‘Vatandaşlık Parası’ tasarısı kabul edildi. Almanya'da ‘Vatandaşlık Parası’ tasarısı kabul edildi.

MİT tırları davasında yargılanan Can Dündar'ın internet sitesi ve internetten yayın yapılan radyosuna, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) devreye girmesiyle mahkemece erişim engeli getirildi.

DHA'nın haberinde yer alan bilgiye göre, internet üzerinden yayın yapılan radyo ile televizyonların düzenlenmesi ve denetlenmesi görevi RTÜK'e verildikten sonra İzleme ve Değerlendirme Dairesinde kurulan ekip, yayınları takibe aldı. RTÜK, Can Dündar'ın yayın yönetmeni olduğu "ozguruz20.org" adlı internet sitesinde yayın yapan '#ÖZGÜRÜZ Radyo'nun "kaçak yayın yaptığı" gerekçesiyle konuyu mahkemeye taşıdı.

Mahkeme heyeti, radyo yayınının durdurulmasına ve internet sitesine erişim engeli getirilmesine karar verdi.

Can Dündar, gelişmeye Nazileri ve 12 Eylül cuntasını hatırlatarak tepki gösterdi. Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"İlk değil bu, son da olmayacak, belli…
1930’larda Türkiye’ye gelen Alman demokratlarının yayınlarını da Nazi hükümeti engellemeye çalışmıştı.
Hatırlarım:
12 Eylül sansüründe BBC Türkçe’den, Köln Radyosu’ndan haber almaya çalışırdık; askeri cunta, onları yasaklamak isterdi.
Sıra AKP rejiminde...
Türkiye’de medyayı tamamen kuşatma altına aldıklarını düşünerek 1930’larda Nazilerin Almanya’da, 1980’lerde askerlerin Türkiye’de yaptığını yapmayı deniyorlar.
Nafile!
Günümüzün teknolojik imkanları ve bizlerin kararlılığıyla aşılmayacak engel yok.
Tarih, Nazileri, 12 Eylülcüleri nereye gömdü, o gün onlara karşı ülkesini savunanları nereye koydu ise sonuç yine aynı olur.
Okurumuz, dinleyicimiz, seyircimizle her mecrada buluştuk, buluşuyoruz, buluşacağız.
Adı üstünde:
#Özgürüz biz!