Bozüyük Belediye Başkanlığı görevini 3 dönemdir yürüten ve 2 yıl önce MHP'den istifa ederek AK Parti'ye geçen Ahmet Berberoğlu, bir süre önce İçişleri Bakanlığı tarafından görevini kötüye kullandığı iddiasıyla görevden alındı. AK Parti üyeliği de askıya alınıp, kesin ihraç istemiyle AK Parti Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilen Berberoğlu geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ahmet Berberoğlu'nun görevden alınması nedeniyle Bozüyük Belediye Meclisi, belediye başkanını seçmek için bugün olağanüstü toplandı. Toplantıda AK Parti'den meclis üyesi Fatih Bakıcı, MHP'den Ahmet Bayrak, CHP'den Metin Torun ile bağımsız olarak da Osman Çetin başkanlık için aday oldu.

Yapılan birinci ve ikinci tur seçimlerde Fatih Bakıcı 11, Ahmet Bayrak 7, CHP'den Metin Torun 6 ve bağımsız üye Osman Çetin 1 oy aldı. Üçüncü turda Fatih Bakıcı 12, Ahmet Bayrak 7, Metin Torun 5 ve bağımsız üye Osman Çetin 1 oy aldı. Dördüncü turda 14 oy alan AK Partili Fatih Bakıcı Bozüyük Belediye Başkanı seçilirken, MHP adayı Ahmet Bayrak ise yine 7 oy aldı.

CE-SÇ(EK/SSA)