Hamburg'da Tiyatro Asmin tarafından sahnelenen “Benimle çocuk yapar mısınız?” adlı trajedi komik oyun tiyatroseverleri hem düşündürdü hem de güldürdü.

Yoğun katılım oldu

Stadttteilschule, Alter Teichweg 200 adresinde okul salonunda gerçekleşen oyuna çok sayıda tiyatrosever katıldı. Ferman Fermo Karayiğit'in yazıp yönettiği oyun iki perdelik gösteriden oluştu.

Ölmek isterken sürpriz

Birinci bölümde çocuk istemeyen partnerini ve kendisine de kızarak cezalandırmak isteyip intihar etme girişiminde bulunan kadın, çocuk isteyen ve kendisini intihar etmekten vazgeçiren bir erkekle tanışır.

Kahkahalar attılar

'Manifesto' oyunu Almanya ve İsviçre turnesine çıkıyor 'Manifesto' oyunu Almanya ve İsviçre turnesine çıkıyor

Oyunun ikinci bölümünde tanıştığı erkekle yeni bir başlangıç yapmanın yolları aranırken, yaşlı kaynananın hayal dünyasını yıkmadan bulunan çözüm yolları, komik durumların yaşanmasına sebep olurken, izleyiciler kahkahalarla güldü ve alkışladı.

İki gün oynadı


İki gün arka arkaya oynayan ve Ferman Fermo Karayiğit'in yazıp, yönettiği oyunda Sevgi Polat, Kasım Palabıyık, Tuba Görgün, Simge Akgül, Nuhmettin Karagül, Ferman Fermo Karayiğit ve Nurcan Keskin rol aldılar. Teknikte ise Pakize Palabıyık ve Pınar Alagöz bulundu.

Emine SONUGÜR / HAMBURG