Vatandaşların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu Frankfurt Başkonsolosluğu'nda Nüfus biriminde çalışan Tufan Ö. (58) dün akşam evinde can verdi. Yapılan testlerde, konsolosluk çalışanının test sonucunun corona pozitif olduğu belirlendi.

Corona virüsü salgını sebebiyle son dönemde uzun kuyrukların oluşturduğu Almanya’daki Frankfurt Başkonsolosluğu’nda kalabalık sebebiyle başkonsoloslukta çalışan bir memur yaşamını yitirdi.

TSK'nın hava harekâtına Yeşiller, FDP ve Sol Parti'den tepki TSK'nın hava harekâtına Yeşiller, FDP ve Sol Parti'den tepki

Önceki gün Tufan Ö. isimli memur evinde yaşamını yitirdi. 58 yaşındaki Ö.'de yapılan testleri sonucunda corona virüsü tespit edildi.

Bunu üzerine başkonsolosluk genelinde testler başladı. Öte yandan aynı bölümde çalışan 3 kişide daha yapılan corona virüsü testinde pozitif sonuç çıktı. Diğer servis çalışanlarında da da vakalar olduğu sanılıyor.

Günde yüzlerce kişinin geldiğini belirten Frankfurt Başkonsolosluğu çalışanları, “Hayatımız tehlikede. Her yer tıklım tıklım. Kapıyı açıyoruz, günde en az 500 kişi üzerimize yığılıyor” diye konuştu.

Şu anda başkonsolosluk çalışanlarına test yapıldığı ve işlemlerin durduğu öğrenildi.