Açlık grevinin 217'nci gününde tahliye edilen Avukat Aytaç Ünsal, "yurt dışına kaçmaya çalıştığı" şüphesiyle gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı, avukat Aytaç Ünsal'ın, Edirne'den "yurt dışına çıkmaya çalışırken" yakalandığını açıkladı.

Bakanlık, "Emniyetin Ünsal'ın hakkındaki hapis cezasının kesinleşmesi sonrası cezaevine girmemek için illegal yollardan yurt dışına çıkış yapacağı bilgisi üzerine operasyon başlattığını" belirtti. 

Ölüm orucu eyleminin 217. gününde tahliye olan avukat Aytaç Ünsal'ın Edirne’de, 'yurtdışına kaçmaya çalıştığı' şüphesiyle 3 kişiyle birlikte gözaltına alındığı duyuruldu.  

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ünsal'ın bulunduğu araçta yapılan aramada, bir bot ile navigasyon cihazı ele geçirildiği belirtildi.

Edirne Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi'nde gözaltında tutulduğu öğrenilen Ünsal için 48 saatlik gözaltı süresi verildi. 

Almanya'da Türk istihbaratı için casusluk davası başladı Almanya'da Türk istihbaratı için casusluk davası başladı

Halk TV'ye konuşan Aytaç Ünsal'ın annesi emekli hakim Nermin Ünsal, "Sağlık durumu iyi değildi. Sinir iltihabı vardı, bir sürü sıkıntısı vardı ve tedavi görüyordu. Bir yıl infaz durdurması vardı. Az önce polisler aradılar ve kaçma şüphesiyle gözaltına alındığını söylediler" ifadelerini kullandı.

Aytaç Ünsal, "adil yargılanma" talebi ile girdiği ölüm orucunda hayatını kaybeden avukat Ebru Timtik ile birlikte ölüm orucuna girmiş ve eyleminin 217. gününde tahliye edilmişti. Aytaç Ünsal'a yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.