Sevgili okuyucular,

AKP iflasın eşiğinde! AKP 10 yıllık iktidarını, yaptığı anti demokratik uygulama ve sermaye çevrelerine hizmet ekonomisinin mucidi olarak, iflasın eşiğindedir.

AKP 2002 yılında, ABD emperyalist sermaye çevrelerinin çabalarıyla, iktidar koltuğunu gasp etmeyi başarmıştır. Bu gasp 10 yıllık iktidar olmayı ve yeşil sermayenin palazlanmasını beraberinde getirmiştir.

Gelinen aşamada, AKP iktidarı ve R.T. Erdoğan’ın, monarşizme dayalı başbakanlık koltuğu sallanmaya başlamıştır. Kendini ülkenin, ‘sultanı’ zanneden, Başbakan R.T. Erdoğan artık daha fazla dayanamaz. Şiddet, sömürü, talan ve inkar üzerine kurgulanan AKP iktidarı, artık miladını doldurmuştur. Son günlerdeki gelişmeler ve ülkemiz insanlarının ruh hali, AKP iktidarını artık taşıyamaz ve kabüllenemez hale gelmiştir.

AKP ve Başbakan R.T. Erdoğan’ın, 2012 yılı içinde var olan itibarının yerlerde süründüğünü görme fırsatını yakalamış durumudayız. Ülkemiz halkları artık, Türk islam sentezi üzerine kurgulanmış ve halka düşman bir iktidar istemiyorlar. AKP iktidarı Ata’ları olan Yavuz Selim’den aldıkları feyizle halklara düşmanlığını ilan eden bir karektere sahip olduğunu kanıtlamıştır. Artık, ‘takke düşmüş, kel görünmüştür’ AKP ve R.T. Erdoğan’ın, saltanatı sallanmaktadır.

R.T. Erdoğan’ın, özendiği diktatörlerin, isimleri dahi, yer kürede yer bulmamaktadır. Başbakanın özendiği diktatörler  ve ortaklaştığı zihniyet artık tarihin çöplüğlünde kokuşmaya terk edilmişlerdir.

AKP, Başbakan ve dışişleri bakanının, dışarda komşuları istila etmek ve yeni osmanlı hayranlığı, bölge halkları nezdinde tepkiyle karşılanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devletinin itibarı, bu nedenle yerde sürünmektedir.

Suriye politikası dolayısı ile saldırgan durumu, uluslararası devletler topluluğu tarafından kabul görmediği gibi, sürekli olarak tepki toplamaktadır.

 İçerde etnik kökenleri ve inançların inkarı üzerine kurgulanmış, Türk İslam sentezi politikaları iflasın eşiğindedir. Türkiye’nin çeşitli milliyetlerden ve inançlardan halkları, AKP’nin ik yüzlü olduğunu kısa sürede anladılar.

Kürt’lere, karşı asimilasyoncu politikasıyla, AKP artık iflas etmiştir. İnkarcı ve asimilasyoncu politika, Kürt'lerin, ülke genelinde isyanlarını gündeme getirmiştir.

Kürt coğrafyası bir baştan bir başa, kan gölüne çevrilmiş ve gencecik çocukların, gerek asker ünüformalı ve gerekse, gerilla olarak yaşamlarını kaybetmeye devam etmektedir. Bu gençlerin katledilmesinden birincil derecede sorumlu olan, AKP ve başbakan R.T. Erdoğan’dır.

AKP, Başbakan R.T.Erdoğan iktidarını, akan bu kadar kan olmasına rağmen devam ettirme üzerine kurgulama arzusudur.

Bugün cezaevlerinde, hükümlü ve tutukluların başlattıkları 68. Gününde. Ve hala AKP kurmayları ve başbakan, ‘müdahale edileceği’ söylemlerini gündemde tutuyorlar. Bu ise cezaevlerinde yeni yeni katliamların yaşanacağının işaretidir. Cezaevlerinden açlık grevleri dolayısı ile çıkacak bir ölümün, ülkede çatışma ortamının giderek yayagınlaşacağı gerçeğinı bilmek durumundayız.

Kürt sorunu, hükümlü ve tutukluların açlık grevi, AKP iktidarının sonunu hazırlayan önemli bir nesne olarak önümüzde durmaktadır.

Demokrasi güçleri, tutuklu ve hükümlülerin başlattıkları açlık grevlerinin ülke sathında yarattığı, AKP’nin iflasını sağlayan ivmenin yükselmesini iyi gözlemlemelidirler.

AKP iktidarı ve Başbakanın, ‘sultanlık’ hevesi, kendi mezarlarını kazan politik argümanlarıyla, yolun sonunun geldiği gözlemlemekteyiz.

Demokrasi güçlerine düşen görev; AKP’nin içinde bulunduğu ruh halini iyi kavrayıp, halkı harekete geçirmenin özgün görevlerini belirlemektir. Demokrasi mücadelesi, bütün demokratik eylem ve taktikleriyle gündeme alınmalıdır.

AKP ve Başbakan, hırçınlaşmaktadır. AKP kurmayları her fırsatta saldırganlaşmaktadırlar. Hile yalanlarına, yenilerini ekleyerek devam etmektedirler. Başbakanın her fırsatta yalan yanlış açıklamaları, başbakanın ruh halini anlamak için yetmektedir.

Başbakan aciz kalmaktadır. Sorunlara çözüm üretmek yerine, danışmanlarının ürettiği yalanlarla iktidarını korumaya özenmektedir.

Başbakan artık, uluslararası alanda ve ülkemiz’de, ‘en fazla yalan söyleyen’ başbakan ünvanına sahiptir.

Gerek açlık grevine ilişkin açıklamaları, ülkedeki çözüm bekleyen sorunlara ilişkin açıklamaları ve gerekse de Suriye konusunda açıklamları AKP’nin bir çıkmaz sokağa girdiğinin ilanıdır.

Çıkmaz sokak, AKP’nin intihar politiklarının gündeme gelmesini sağlayacaktır.

AKP  politikaları iflas etmiştir. Yapılacak olan, AKP ve iflas eden poltikasını, bir daha geri gelmemek üzere, tarihin çöplüğüne atılmasını sağlamaktır.

17.11.12


Makaleler, yazarların görüşlerini yansıtmaktadır. Avrupa Postası'nın kurumsal bakış açısıyla örtüşebilir ya da örtüşmeyebilir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nocapulcu 2 yıl önce

takvim 2018 gösteriyor ve iflas söz konusu degil, akp'ye paralar halen cesme gibi akiyor. iflas miflas görünürlerde yok.

banner67

banner68

banner69

banner71

banner84

banner62

banner85

banner73

banner11

banner56

banner51

banner58

banner61

banner82

banner27

banner12

banner81