Üsküdar Adliyesi'nde 14 Aralık 2012'de yaşanan olayda Çekmeköy’de geçen Mayıs'ta  çıkan kavgada Aydın Çiçek'i(24) bıçakla yaraladığı için tutuklanan Aşur T.’nin yargılandığı davanın ardından, taraflar adliye önünde sopa ve bıçaklarla birbirlerine girmişlerdi. Olayda Yılmaz Karaağaç (34) hayatını kaybederken, Sinan Algemi(32), Sertaç Algemi(42) ve Emin Levent(35) yaralandı.


Polis tarafından kavganın ardından başlatılan soruşturmada kavgaya karıştığı tespit edilen 22 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından, yaşı küçük olduğu iddia edilen 6 kişi de Çocuk Koruma Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınmıştı. Zanlılarla birlikte 23  sopa ile 5 bıçak ele geçirilmişti.


Poliste yapılan sorgularının ardından adliyeye gönderilen 28 kişi savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemede verdikleri ifadelerinde polisteki ifadelerini tekrar ettikleri öğrenilen şüphelilerin, öldürme ve yaralama olayı hakkında bir bilgilerinin bulunmadığını söyledikleri belirtildi. Mahkeme ifadeleri tamamlanan 28 şüpheliden 27’sini tutuklanmasına karar verdi. Karanın ardından 27 kişi cezaevine teslim edildi.


(BB)