Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, “Benim gazetem ‘mükemmel’ olmalı” başlıklı yazısında, komedyen Cem Yılmaz’la ilgili sadece olumsuz haberler yapıldığını yazdı.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, “Benim gazetem ‘mükemmel’ olmalı” başlıklı yazısında, komedyen Cem Yılmaz’la ilgili sadece olumsuz haberler yapıldığını yazdı.

Hıncal Uluç yazısında, SABAH'ı "Daha mükemmel olsun" diye eleştiriyorum. 65 yıllık bir gazeteci olarak, kıdemim ve deneyimlerim bana bu hakkı vermekle kalmıyor, bir SABAH mensubu olarak görevlendiriyor da.. Çünkü ben bu gazetenin en eskisiyim.. dedi.

Hıncal Uluç yazısının ilgili bölümünde, son yıllarda Cem Yılmaz’la ilgili olumsuz haberlerin öne çıktığını söyledi. Uluç, Yılmaz’ın Serenay Sarıkaya ile bahçesinde çekilen resimlerin internette yayınlanmasına engelleme getirmek için mahkemeye başvurduğunu ret kararının Sabah eki Günaydın tarafından manşetten verildiğini belirtti. Gazetesine eleştiride bulunan Uluç, “Haberin içinde Cem'in, telefonda bir tıkla ulaşılabilecek Cem'in söylediği tek satır yoktu” dedi. Cumartesi eline ulaşan haberde Cem Yılmaz'ın başvurusunun mahkemece kabul edildiğini söyleyen Uluç, "Bu sabah bizim gazeteye baktım, satır yok" eleştirisinde bulundu.

Cem Yılmaz ise sosyal medya hesabından Uluç’un o yazısını paylaştı ve “Ben hiç ‘olumlu’ birşey yapmadığım içindir. Teşekkür ederim” dedi.

İşte Hıncal Uluç’un yazısının ilgili bölümü:

Yayını terk etti: 'Türkiye suçlular için sığınak' Yayını terk etti: 'Türkiye suçlular için sığınak'

“Bizde Cem Yılmaz'ın sadece olumsuz haberleri giriyor mesela..
Son yıllar da tek olumlu Cem haberi okudunuz mu?.
Şimdi bizde geçen hafta okudunuz..
Cem Yılmaz, kız arkadaşı Serenay Sarıkaya ile bahçesinde çekilen resimlerin internette yayınlanmasına ‘Özel yaşam’ gerekçesiyle itiraz etmiş yargıda ve ‘Ulaşım engellemesi’ istemiş.
Bu haberi ‘Mahkeme Cem'in talebini reddetti’ diye birinci sayfanın en tepesinden resimle anons ettik. Günaydın'ın ön sayfasına da ’Kapak Hikayesi’ yaptık. Haberin içinde Cem'in, telefonda bir tıkla ulaşılabilecek Cem'in söylediği tek satır yoktu.
Cumartesi günü, cebime bir haber ve bir mahkeme kararı fotokopisi düştü.
Yargı Cem Yılmaz'ın talebini kabul etmişti. İşte karar fotokopisi de ekli olarak.
Bu sabah bizim gazeteye baktım, satır yok!.
Şimdi benim yerimde olun ve de rahatsız olmayın..
Üstelik haberi yapan, benim sık sık ‘Haber tek taraflı yazılmaz, öbür taraftan da soruşturulur’ diye eleştirdiğim arkadaş..
Bu gazetede, okumaya doyamadığım bir Okur Temsilcisi/ Ombudsman vardı.
İbrahim Altay.. Ayrıldı.
Yerine başkasını koymadık.
Hürriyet de Faruk'un (Bildirici) yerine kimseyi koymadı.
Peki o yüz binlerle okuru kim temsil edecek bu büyük gazetelerde?.
İşte ben, bu sebeple kendi kendimi görevlendirdim, Sevgili Okurlar ve meslektaşlarım!”