TÜRKIYE:
Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri


--------------------------------------


Sağlık Müdürlüğü'ne Akyol atandı


ADANA İl Sağlık Müdürü Dr. Aytekin Kemik'in, Ankara'ya Sağlık Bakanlığı müşavirliğine atanmasının ardından Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevine Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Selahattin Akyol'un bir kaç gün içinde görevine başlaması bekleniyor.

12 Kasım 2007'de Mersin İl Sağlık Müdürü olarak atanan ve 17 Mart 2009'da da Adana İl Sağlık Müdürlüğü görevine getirilen Dr. Aytekin Kemik, 15 Kasım 2011'de görevden alınmıştı.


Yusuf BAŞTUĞ/ADANA,

YB (EŞ) (26.01.2012, FOTOĞRAF)


///////////////


Atatürk'ün Gaziantep'e gelişi kutlandı


ATATÜRK'ün Gaziantep'e gelişinin 79'uncu yıl dönümü törenlerle kutlandı. Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayan törene Gaziantep Valisi Erdal Ata, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selami Yetkinşekerci, Cumhuriyet Başsavcı Mustafa Peker katıldı. Buradaki törenden sonra kortej 79 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Gazianteplilere hitap ettiği alan olan Öğretmenevi önüne kadar yürüdü. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selami Yetkinşekerci, burada yaptığı konuşmada, Gaziantep savunmasının dost düşman herkesin hayranlık ve takdirini kazanan, kendi olanaklarıyla düşmana karşı direnen bir halkın zaferi olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Daha sonra Vali Erdal Ata tarafından Atatürk koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Tören Büyükşehir Belediyesi halk oyunları ekibinin gösterisiyle sona erdi.


GAZİANTEP,

ZG(EŞ)(26.1.2012, FOTOĞRAF)


///////


SİAD Başkanları güçbirliği oluşturdu


Hedef bölgeyi kalkındırmak


ADANA'nın daha ileriye gitmesi için güç birliği platformu oluşturan Sanayici İş Adamları Derneği (SİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Deniz Köse'nin ev sahipliğinde toplandı.

Toplantıda, Adana'nın daha yaşanabilir bir kent olabilmesi için Valilik, Belediyeler, Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası Başkanlarının ziyaret edilerek, sorunların çözümü için hazırlanacak ortak raporların Bakanlıklara sunulmasına karar verildi. SİAD'lar olarak aynı çatı altında birleşip, daha etkin hizmet vermeyi, yeni başarılara imza atmayı hedeflediklerini, bu oluşumla sanayicilerle ilişkileri daha çok güçlendirmek istediklerini belirten Başkanlar, şu açıklamayı yaptı:

"Bu güçbirliğimizle daha çok başarılı hizmetler ve işler yapmayı hedefliyoruz. Sosyal, kültürel, güvenlik gibi daha birçok alanlarda yaşanan sorunları çözmek için etkili çalışmalar yapacağız. Üyeler arasında kaynaşmayı en üst seviyelere taşımaktan yanayız. SİAD'lar olarak Adana ve tüm bölgemize hizmet vermek için güç birliği toplantılarımız devam edecektir."

Toplantıya; AYEMDER Başkanı Murtaza Kılçık, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Bilal Nadir Gök, TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Deniz Köse, ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, KARSİAD Başkanı İsmail Demirkeser, ADASİAD Başkanı Ümit Özlü, MÜSİAD'dan Mustafa Çalışkan, AYEMDER Başkan Yardımcısı Mustafa Vursavuş ve TÜMSİAD Adana Şubesi İl Genel Sekreteri Yalçın Kartal katıldı. Toplantıda AYEMDER Başkanı Murtaza Kılçık, sekretarya görevini oy birliği ile MÜSİAD Başkanı Bilal Nadir Gök'e devrederken sekretarya görevinin üçer aylık dönemler halinde yürütüleceği bildirildi.


ADANA,

EŞ(26.1.2012, FOTOĞRAFLI)


/////////


MMO Gaziantep'te yeni dönem


MAKİNA Mühendisleri Odası (MMO) Gaziantep Şubesi, 9. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

MMO Gaziantep Şube Başkanı Başar Küçükparmak, yeni yönetim kuruluyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, bir dönemi daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. 9. Dönem Şube Yönetim Kurulu seçimlerini gerçekleştirdiklerini belirten Küçükparmak, "Makina Mühendisleri Odası olarak ülke sanayimizin bağımsızlaştırılması ve geliştirilmesi için, ülke ve toplum yararına olan her konuda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi artarak devam edecektir" dedi.

Oda olarak sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetleri artırarak mesleki sorumluluklarını yerine getirmeye çalışacaklarını ifade eden Küçükparmak, şöyle devam etti:

"Üye ihtiyaçları doğrultusunda oda çalışmalarını artırarak, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışı ile oda - üye ilişkilerini daha üst boyutlara taşımaya gayret edilecektir. Üniversite sanayi arasında köprü kurarak, sanayimizin Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vermesine, özellikle makina imalat, tekstil makinaları üretimi ve enerji sektörüne yönelik yeni ve teknolojik yatırımlar yapmasına katkıda bulunulacaktır. Demokratikleşmenin ve sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır."

MMO Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde oluştu: Başkan Başar Küçükparmak, Başkan Vekili Yunus Aksoy, Sekreter Üye Orhan Tevfik Okuducu, Sayman Üye Hasan Fehmi Belpınar, Üyeler; M. Alparslan Gökçek, Hamit Öztürkmen ve Tunç Uğur.


GAZİANTEP,

ZG(EŞ)(26.1.2012, FOTOĞRAF)


/////////


Emniyet personeline 'Aile içi şiddet' eğitimi


OSMANİYE Emniyet Müdürlüğü personeline 'Aile İçi Şiddet' konulu eğitim verildi. Hürriyet Gazetesi 'Aile İçi Şiddete Son Kampanyası' Koordinatörü Neşe Hacısalihoğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı konferans Polis Evi Lokali'nde düzenlendi. Hacısalioğlu emniyet personeline, fiziksel, sözel, duygusal, sosyal, cinsel ve ekonomik şiddet konularında bilgiler verildi.

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından uygulanan 'Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi' kapsamında gerçekleştiren programda, çocukların şiddetin etkilerinden korunması ve "şiddet görenin yasal hakları" konularında da bilgi veren Hacısalihoğlu, "Sessiz kalmayın, çünkü şiddet sessizlikle engellenemez" dedi.

2004 yılında İstanbul Valiliği ile yola çıktıklarını ve hedeflerinin 'aile içi şiddet mağdurlarının neler yaşadıklarına dikkat çekmek, sağlıklı aileler oluşmasına katkıda bulunmak' olduğunu söyleyen Hacısalihoğlu, genel olarak amaçlarının ise şiddete 'dur' çağrısı yapmak olduğunu bildirdi.

Şiddet mağdurlarının sadece yüzde 2-3 gibi çok düşük bir oranının devlet birimlerine başvurduğunu vurgulayan Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

"Şiddet mağdurları, genelde komşusuna, arkadaşına ya da ailesine başvuruyor. Bunun üzerine, biz bir gönüllü programı yaptık. Bu mahalle arasındaki komşulara, akrabalara, arkadaşlara ulaşmaya çalıştık. 15 İlden 75 kişi gönüllü lider olarak eğitildi. Onlarda kendi 10 kişilik guruplara bu eğitimleri aktardılar ve her gönüllü de, halktan 10 kişiyi bilgilendirmekle yükümlüydü. Şu anda, Türkiye genelinde 7 bin 500 kişinin doğru bilgiye sahip olduğunu ve gerektiğinde, bu insanlara destek verdiğini varsayıyoruz. Çalışmalarımız boyunca da bunu gözlemliyoruz."

Aile içi şiddet suçunun, diğer suçlardan bir kaç farklı özelliği olduğunu anlatan Hacısalihoğlu şunları kaydetti:

"Şiddet, yüzde 98 oranında, erkeğin kadına karşı işlediği bir suçtur. İkincisi, hiç bir suçta, bu kadar büyük bir oranda failin, mağduru çok iyi tanıdığı, nerede nasıl zarar vereceğini bildiği, bir suç gurubu yok. Üçüncüsü ise, biz sokakta birinden bir tokat yediğimizde, koşa koşa karakola gideriz. Ama evde öldüresiye dövüldüğü halde, kadın 'bir daha olmaz' düşüncesiyle gitmez. O nedenle, son zamanlarda çok sayıda ölüm duyuyoruz."

Programın sonunda İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Teker, Neşe Hacısalihoğlu'na plaket ve çiçek takdim ederek teşekkür etti. Hacısalihoğlu, öğleden sonra da, kamu kurum personeli ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine 'Aile İçi Şiddet' konulu konferansını verdi.


İbrahim EMÜL/OSMANİYE,

İE(EŞ)(26.01.2012, FOTOĞRAFLI)


////////


Soğukta sayaçlarınızı koruyun


GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşları hava sıcaklıklarındaki ani düşüşler ve kar yağışının ardından sayaçların koruma altına alınması konusunda uyardı.

GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy, ocak ayında havaların aniden soğumasıyla birlikte su sayaçlarının donma ve patlama riski ile karşı karşıya kaldığını belirterek şu uyarılarda bulundu:

"Bu durumda abonelerimizin önlem almaları şarttır. Bunun için öncelikle açık alanlarda bulunan sayaçların kalın yün kumaş, kauçuk, sünger ya da telis çuval parçaları ile sayaçların sıkıca sararak muhafaza altına alınması gerek. Ayrıca, sayacın bulunduğu yerde muhafaza sandığı var ise muhafaza sandıklarını talaş ile doldurulması gerekir. Muhafaza sandığı içerisine gübre vs. konulmaması gerekir, çünkü oksit yapıcı nemli malzemeler tesisatın ömrünü kısaltacaktır."

"Donan sayaca ve tesisata hiçbir şekilde ateş tutulmaması, sıcak su dökülmemesi, bunun yerine şiddetli soğuklarda musluğun çok az bir şekilde açık bırakılarak tesisatta durgun su bırakılmaması en büyük önem taşıyor" diyen Fahreddin Uslusoy, sayaç bağlantıları ile vanalardan su sızması halinde

bu durumun GASKİ'ye bildirilmesini istedi.


GAZİANTEP,

ZG(EŞ)(26.1.2012, FOTOĞRAF)


///////


İnşaatçılara mesleki yeterlilik sınavı


MERSİN Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) inşaat işlerinde çalışanlar için 1 Ocak'tan itibaren zorunlu hale gelen ustalık belgesi için sınavlara başladı. İlk sınav ahşap kalıpçı ve betonarme demircisi olan işçilere yönelik olarak gerçekleştirildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) standartlarında ve İNTES gözetiminde, yazılı ve uygulamalı olarak iki bölümde gerçekleştirilen sınavlara demirci ve kalıpçı 54 inşaat ustası katıldı. İnşaat işçileri Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları, Mersin Yapı Müteahhitleri Derneği (MERYAP) ve İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) işbirliği ile gerçekleştirildi. MERYAP tarafından organize edilen sınavlara Mersin merkez ve ilçelerinden gelen ahşap kalıpçı ve betonarme demirci ustaları katıldı. Yazılı ve uygulamalı olarak iki bölümden oluşan sınav toplam 7 saat sürdü. İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) gözetiminde gerçekleştirilen sınavlar, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden iki doçentin de aralarında bulunduğu 9 kişilik bir uzman ekip tarafından yapıldı.

ÇUKUROVA'NIN İLK BELGELİ USTALARI

MERYAP Başkanı Nesim Ekinci, söz konusu belgeyi almaya hak kazanan ustanın uluslararası alanda geçerliliği olan bir diplomaya sahip olacağını söyledi. Ekinci, "Önümüzdeki süreçte bu insanlar önemli bir ayrıcalığa da sahip olmuş olacaklar; çünkü mesleki yeterlilik belgesi alan çok az usta olacak ve herkes bu ustalarla çalışmak isteyecek. Şu an Türkiye genelinde İNTES tarafından verilen MYK ve TÜRKAK onaylı belgesi olan usta sayısı parmakla sayılacak kadar az ve hafta sonu sınava giren 54 ustamız da Çukurova'nın ilk belgeli ustaları olacaklar" dedi.

Sektörde, inşaat ustalarına yönelik verilen diğer belgelerin tümünün "geçici belge" niteliği taşıdığını anımsatan Ekinci, sınavlar sonucunda alınacak mesleki yeterlilik belgesinin 3194 sayılı İmar Kanunu'nun tanımladığı tek geçerli belge olduğunu vurguladı.


MERSİN,

ME(AŞ/EŞ)(26.01.2012, FOTOĞRAFLI)


////////


Kruvaziyer turizmi refahı artıracak


MERSİN Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, son aylarda gündemden düşmeyen kruvaziyer turizminin kentin refahını artıracağını söyledi. Bu alanın dünyanın yeni turizm hareketi olarak öne çıktığını ifade eden Vali Güzeloğlu "Kruvaziyer turizmini ilimiz ile buluşturduğumuzda, hem ilimiz hem de ülkemiz adına çok büyük bir değer yaratılacak" dedi.

Güzeloğlu, dünyada giderek popülaritesi artan kruvaziyer turizmi için Mersin'in çok uygun bir yapıya sahip olduğunun altını çizdi. Güzeloğlu, kruvaziyer turizminin yüksek gelire sahip turist gruplarına dönük olduğunu, yapılacak çalışmalara Çukurova ve Kapadokya'yı da katacak bir hareketliliği düşündüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti.

"Bunun bağlantı noktası olarak da tek adres ve tek merkez olarak 'Mersin Limanı' üzerinden projeyi ve planlamayı düşünmekteyiz. Bu, çok geç kalmış da olsa yakın bir gelecekte Mersin Valiliği ve Valisi olarak temel ve öncelikli hedeflerimizin arasında yer almaktadır. Liman işletmesine de altyapılar, teknik ve diğer konularda en kısa süre içerisinde hazırlaması talimatını verdik. Bu olduğu takdirde, turizmin ve bütünleşik bir turizm hareketliliğinin Mersin ve ülkemiz adına ne kadar çok değer yaratacağını hep birlikte göreceğiz. Çünkü sadece Mersin'in kendisi olarak ele alsanız bile sunabileceğimiz günübirlik kültür, inanç, doğa açısından müthiş bir zenginliğe sahibiz. Çevresel ve bütünleşik olarak diğer yakın merkezleri günübirlik olarak da düşündüğümüzde bağlantı noktası Mersin olarak kendini göstermektedir"

Önümüzdeki mart ayında ABD'nin Miami kentinde gerçekleştirilecek 'Seatrade Organizasyonu'nun Mersin'in kruvaziyer turizmi hazırlığı için çok önemli olduğunu kaydeden Güzeloğlu, tüm hazırlıkları tamamlayarak organizasyona katılacaklarını bildirdi.


MERSİN,

ME(AŞ/EŞ)(26.01.2012, FOTOĞRAFLI)


///////////


Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, Gaziantep'te


BOSCH Çevre Çocuk Tiyatrosu, Gaziantep'te minik tiyatroseverler ile buluşuyor. 2008'den bu yana 34 binin üzerinde çocuğa ulaşarak, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda perdelerini İstanbul Bahçelievler Kültür Merkezi'nde açtı. Yeni eğitim ve öğretim yılında İstanbul sınırlarını da aşarak bir turne yapan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu'nun altıncı durağı ise Gaziantep olacak.

Sahnelere ilk kez 2008 yılında 'Merhaba' diyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, yeni eğitim ve öğretim yılında da tiyatro aracılığıyla çocuklara, çevre bilinci ve hayvan sevgisi aşılamaya devam ediyor. 2010 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle, çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı'nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural'ın kaleme aldığı 'La Fonten Orman Mahkemesinde' adlı oyun yeni sezonda da minik seyircileri ile buluşuyor. La Fonten Orman Mahkemesinde adlı oyun 28-29 Ocak, 4-5-11-12 Şubat 2012 tarihleri arasında, Cumartesi günleri saat 11:30'da, Pazar günleri ise 12:00'da Ömer Ersoy Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek.

HAYVANLAR, LA FONTEN'İ YARDIMA ÇAĞIRIYOR

Oyunda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral'ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten'den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor.


GAZİANTEP,

ZG(EŞ)(26.1.2012, FOTOĞRAF)


/////////


Evi yanan aileye Belediyeden destek


MERSİN'in merkez Toroslar İlçesinde, bir süre önce evleri yanan İlik Ailesi'ne Belediye yardım elini uzattı. Yangında büyük hasar gören ev boyanarak, bakımdan geçirildi ve elektrik tesisatı onarıldı.

Güneykent Mahallesi 94061 sokak Kader Apartmanı'nda oturan Murat İlik ve ailesi, elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle üzüntülerini Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna'ya iletti. Mağdur ailenin durumunu öğrenen Belediye Başkanı Hamit Tuna, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine gerekli talimatı verdi. Belediye ekiplerince yapılan çalışma ile ev boyanarak bakımdan geçirildi ve elektrik tesisatı yeniden düzenlendi. Yangın mağduru Murat İlik Başkan Tuna'ya yardım için teşekkür etti. Tuna ise, böyle talihsiz bir olayın yaşanmasından üzgün olduğunu belirterek "Bizim için önemli olan vatandaşımızın mutluluğu ve huzurudur. İlik Ailesi'nin yaşadığı bu üzüntülü olayın yaralarını sarmak istedik. Allah kimseye böyle kötü bir olayı yaşatmasın. İlik Ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" diye konuştu.


MERSİN,

GS(AŞ/EŞ)(26.01.2012, FOTOĞRAFLI)


//////////


300 öğrenciye SBS desteği


ADANA'nın Ceyhan ilçesinde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında "Bugünün Çocukları Yarının Geleceği" projesi ile maddi sıkıntılar yüzünden dershaneye gidemeyen ilköğretim 8'inci sınıf öğrencilerine eğitim desteği verilecek. Uygulamadan 300 öğrenci yararlanacak.

Adana Vali Yardımcısı Fikret Deniz, Öğretmenevi'nde yapılan toplantıda projeyle ilgili bilgi verdi. Deniz, SODES'in maddi kalkınmanın yanında sosyal kalkınma ve sosyal sorunların giderilmesine katkı sağlayacağını belirterek, "Adana genelinde 39 proje yürütülmektedir. Adana'nın Ceyhan, Seyhan ve Yüreğir ilçelerinde başlatılan SODES desteğiyle özellikle yoksulluk ve sosyal imkanlara erişimde sıkıntı yaşayan çocuk, genç, kadın, işsiz, yoksul, göç etmiş ve kentlerin gecekondu bölgelerinde yaşayan vatandaşlar yararlanacak. Bu proje ile maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim destek olanaklarından faydalanamayan ilköğretim 8'inci sınıfta okuyan öğrencilerimize SBS hazırlık kursu açarak geleceğe umutla bakmaları için elimizden geleni yapacağız" dedi.


Şahin ÖZER/CEYHAN/Adana,

ŞÖ(EŞ)(26.1.2012 FOTOĞRAFLI)


//////////


Afet durumunda haberleşme kesilmeyecek


TELSİZ ve Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Osmaniye Şube Başkanı Bülent Eryol, afet durumunda Türkiye'nin her ili ile "acil afet" haberleşmesini yapabilecek teknik donanıma sahip olduklarını söyledi.

Acil afet haberleşmesinde önemli görev üstlenen amatör telsizci sayısının Osmaniye'de 200 kişiye ulaştığını belirten Başkan Eryol, "Afet durumlarında üzerimize düşen görevi gerektiği gibi seve seve yerine getirebilecek gönüllüler olarak ülkemizin her ili ile afet haberleşmesini yapabilecek teknik altyapı ve donanıma sahibiz" dedi. Osmaniye'nin 1'inci derecede deprem kuşağında yer aldığını ifade eden Eryol, kısa süre içerisinde acil afet tatbikatı yapmayı planladıklarını açıkladı. Eryol "Amatör telsizciler olarak, olağanüstü hal ve acil durum haberleşmesinde görevli kuruluşlara yardımcı olmak üzere ilgili birimlerle veya kendi aralarında yaptıkları telsiz haberleşmesi konusunda kurumlar ile ortak bir acil afet tatbikatı yapmayı düşünüyoruz" diye konuştu.


İbrahim EMÜL/OSMNANİYE,

İE (EŞ) 26.01.2012 FOTOĞRAFLI)

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner68

banner71

banner62

banner3

banner63

banner57

banner11

banner56

banner51

banner14

banner58

banner27

banner59

Reina saldırganı İstanbul Esenyurt'ta...
Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bulunan dünyaca ünlü gece kulübü Reina'ya silahlı saldırı düzenleyerek...

Haberi Oku